Lampiony solarne – must have  w modnym ogrodzie

Ukoronowaniem każdej zewnętrznej aranżacji jest oświetlenie. To właśnie dzięki starannie rozmieszczonym lampkom ogród i balkon są funkcjonalne niezależnie od godziny, poruszanie się po posesji po zmroku jest bezpieczne, a kompozycje roślinne odkrywają całe swoje piękno. W modnych ogrodach szczególnie dużą rolę odgrywają lampki solarne. Dlaczego warto wzbogacić o nie przydomową strefę? Sprawdź!

Elektryczne oświetlenie w ogrodzie

Montaż elektrycznego oświetlenia na zewnątrz przysparza wielu trudności. Przede wszystkim, lampy montowane w ogrodach muszą być zbudowane w taki sposób, aby ich pracy nie zakłócały opady i inne czynniki zewnętrzne. O tym, czy dane urządzenie może pracować na wolnym powietrzu, informuje parametr IP (International Protection Rating) składający się z dwóch cyfr określających stopień odporności lampy na ciała stałe i ciecz . Urządzenia dopuszczone do kontaktu z wodą, mrozem i pyłem oznaczone są symbolem IP44 (minimum). Ponadto, problematyczne może okazać się również podłączenie urządzenia do zasilania. Znacznie bardziej praktycznym, przyjaznym planecie i portfelowi rozwiązaniem jest kupno lampek solarnych.

Ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania: lampki solarne

Lampki solarne zasilane są tym, czego w ogrodzie jest pod dostatkiem – słońcem. Lekkie, mobilne lampki możesz ustawić w dowolnym miejscu, nie przejmując się koniecznością ich podłączenia. Nowoczesne modele (na przykład lampy dostępne na stronie gardenspace.pl) wyposażone są dodatkowo w moduł umożliwiający podładowanie ich przy pomocy kabla USB-C w pochmurne dni. Nie musisz pamiętać, aby po zmroku włączyć urządzenia. Dzięki czujnikom zmierzchowym każda lampka zapali się dokładnie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Użytkowanie innowacyjnych lamp nie generuje żadnych kosztów.

https://sis2016.org/blockchain-u-podstaw-wielu-projektow/ https://benmizrachi.com/sklep-jezdziecki-z-akcesoriami-dla-poczatkujacych-i-zaawansowanych/ https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/