Lampiony solarne – must have  w modnym ogrodzie

Ukoronowaniem każdej zewnętrznej aranżacji jest oświetlenie. To właśnie dzięki starannie rozmieszczonym lampkom ogród i balkon są funkcjonalne niezależnie od godziny, poruszanie się po posesji po zmroku jest bezpieczne, a kompozycje roślinne odkrywają całe swoje piękno. W modnych ogrodach szczególnie dużą rolę odgrywają lampki solarne. Dlaczego warto wzbogacić o nie przydomową strefę? Sprawdź!

Elektryczne oświetlenie w ogrodzie

Montaż elektrycznego oświetlenia na zewnątrz przysparza wielu trudności. Przede wszystkim, lampy montowane w ogrodach muszą być zbudowane w taki sposób, aby ich pracy nie zakłócały opady i inne czynniki zewnętrzne. O tym, czy dane urządzenie może pracować na wolnym powietrzu, informuje parametr IP (International Protection Rating) składający się z dwóch cyfr określających stopień odporności lampy na ciała stałe i ciecz . Urządzenia dopuszczone do kontaktu z wodą, mrozem i pyłem oznaczone są symbolem IP44 (minimum). Ponadto, problematyczne może okazać się również podłączenie urządzenia do zasilania. Znacznie bardziej praktycznym, przyjaznym planecie i portfelowi rozwiązaniem jest kupno lampek solarnych.

Ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania: lampki solarne

Lampki solarne zasilane są tym, czego w ogrodzie jest pod dostatkiem – słońcem. Lekkie, mobilne lampki możesz ustawić w dowolnym miejscu, nie przejmując się koniecznością ich podłączenia. Nowoczesne modele (na przykład lampy dostępne na stronie gardenspace.pl) wyposażone są dodatkowo w moduł umożliwiający podładowanie ich przy pomocy kabla USB-C w pochmurne dni. Nie musisz pamiętać, aby po zmroku włączyć urządzenia. Dzięki czujnikom zmierzchowym każda lampka zapali się dokładnie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Użytkowanie innowacyjnych lamp nie generuje żadnych kosztów.