Jak zaprojektować pokój nastolatka?

Stworzenie wygodnego pokoju nastolatka nie jest dzisiaj wyzwaniem – olbrzymi wybór kompletów meblowych dedykowanych dla młodych osób sprawia, że możliwe jest wykreowanie niebanalnej przestrzeni. Jakie rozwiązania warto wykorzystać? O czym należy pamiętać?

Pokój do nauki, snu i rozrywki w jednym

Zanim rozpoczniemy aranżowanie przestrzeni pokoju nastolatka, warto pamiętać, że pomieszczenie to ma łączyć kilka funkcji. Przede wszystkim pokój ten ma być miejscem do odpoczynku, relaksu i snu – nie może w nim zabraknąć wygodnego łóżka. Druga istotna sprawa to komfortowe miejsce do nauki – biurko, wygodny fotel oraz lampka biurowa pozwolą na uczenie się, czytanie, odrabianie lekcji. Kluczowym okaże się wybór fotela młodzieżowego, który zapewni prawidłowe podparcie dla pleców, jak również pozwoli na regulowanie wysokości siedziska czy kąta odchylenia oparcia. Niezwykle ważne jest też zapewnienie odpowiedniego oświetlenia – lampa biurowa, lampa nocna oraz lampy sufitowe to podstawa.

Jak zachować porządek w pokoju nastolatka?

By móc lepiej zarządzać przestrzenią pokoju nastolatka, konieczne jest wybranie takich mebli, które pozwolą na wygodne przechowywanie. Poza obszerną szafą czy komodą na ubrania w pokoju niezbędne okażą się również regały młodzieżowe – są one najczęściej elementem rozbudowanych kolekcji meblowych. Regały narożne pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz nadanie jej elegancji. Szukając dodatkowych miejsc do przechowywania, warto również wybrać łóżko, które uzupełnione zostało o wewnętrzne komory. Komplety mebli dedykowanych dla młodzieży odznaczają się niebanalnym designem, jak również świetnymi parametrami technicznymi. Meble te tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych lub lakierowanych, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, ścieraniem.