Funkcjonalny taras narożny zadaszony

Wypoczynek na przydomowym tarasie jest świetnym pomysłem po długim i męczącym dniu. Taras narożny zadaszony może być przez nas wykorzystywany od wiosny, aż po jesień! Dzięki zadaszeniu możliwe jest wykreowanie przestrzeni, w której odpoczywać będą bliscy i do której zapraszać można znajomych.

Taras narożny zadaszony – w cieniu pergoli

Taras narożny zadaszony to idealne miejsce do odpoczynku, spotkań w gronie bliskich, ale też miejsce, które może stać się letnią jadalnią. Zadaszenie ma kluczową rolę – nowoczesne pergole wznoszone są modułowo z elementów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Pergole posiadają dach wykonany z ruchomych lameli, które mogą obracać się wokół swojej osi. To użytkownicy decydują o pozycji lameli, a tym samym o tym, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Taras narożny zadaszony może być też uzupełniony o panele boczne lub frontowe – takie rozwiązanie pozwoli lepiej chronić przed silnymi promieniami zachodzącego słońca. Pergolę można dodatkowo oświetlić lampionami lub lampami solarnymi.

Jakie meble wybrać na taras narożny zadaszony?

Nie ma wątpliwości, że taras narożny zadaszony wpisuje się w nowoczesne trendy. Warto zadbać o to, by wybór mebli do takiej przestrzeni nie był przypadkowy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble technorattanowe – są nowoczesne, trwałe i świetnie wpisują się w obowiązujące trendy. Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane – znaleźć w nich można elementy odpowiednie do strefy relaksu, jak i do letniej jadalni. Inną propozycją są meble rattanowe – naturalny rattan jest wysoce ceniony przez klientów, a meble wykonane z tego tworzywa stanowią jedną z najpiękniejszych ozdób. Lekkie fotele rattanowe doskonale prezentować się będą w zestawieniu ze stołem drewnianym blatem.