Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne – idealne do domów!

Przeszklenia wielkogabarytowe są coraz chętniej stosowane w polskich domach. Stolarka okienna tego typu jeszcze do niedawna budziła obawy, że nie izoluje ona przed chłodem tak samo dobrze jak klasyczne okna. Dzisiaj wiemy, że wielkogabarytowe okna pasywne doskonale chronią przed utratą ciepła, a dodatkowo wpływają na estetykę wnętrz. Elementem przeszkleń wielkogabarytowych są drzwi tarasowe podnośno-przesuwne.

Jak tworzone są drzwi tarasowe podnośno-przesuwne?

Przeszklenia wielkogabarytowe stosowane są dzisiaj przede wszystkim w domach w stylu skandynawskim czy loftowym. Przeszklenia takie pozwalają na minimalizowanie barier i otwieranie przestrzeni takich jak salon na ogród czy taras. Okna wielkogabarytowe nie tylko wpuszczają maksimum naturalnego światła do wnętrza – pozwalają też w sposób naturalny na ogrzanie pomieszczenia przy pomocy światła słonecznego. Konstrukcja okien tego typu jest interesująca – projektanci zadbali o to by okna doskonale chroniły przed chłodem. Szyby są wklejane w ramę na całej ich długości, dodatkowo unika się tworzenia tzw. mostków zimna. Elementem przeszkleń wielkogabarytowych są drzwi tarasowe podnośno-przesuwne. Drzwi takie przesuwają się wzdłuż ściany, nachodząc na stałe elementy przeszklenia. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie maksimum wolnej przestrzeni.

Czy drzwi tarasowe podnośno-przesuwne są ciężkie?

Zastosowanie przeszkleń wielkogabarytowych wymaga stabilnej konstrukcji ram i prowadnic – drzwi tarasowe podnośno-przesuwne mogą ważyć kilkaset kilogramów, jednak ich podnoszenie i przesuwanie nie sprawia żadnych problemów. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą odpowiedniej konstrukcji oraz systemów wspomagających. Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne posiadają również niski próg, co dodatkowo poprawia ich funkcjonalność.