Problem z kamieniem w ekspresie? Jest na to rozwiązanie!

Posiadając własny ekspres do kawy wiele osób usilnie próbuje uzyskać perfekcyjną, małą czarną. Z reguły na początku po zakupie ekspresu się to udaje – kawa jest świeża, pyszna i aromatyczna. Jednak czasem z biegiem użytkowania ekspresu do kawy niekiedy wszystko zostaje zrujnowane, a kawa nie jest już taka jak kiedyś. Problemem może być najprawdopodobniej kamień zalegający w strukturze ekspresu do kawy. Na szczęście można to łatwo rozwiązać…

Odkamieniacze w tabletkach do ekspresów do kawy

 

Rozwiązaniem problemu opisanego we wstępie artykułu są odkamieniacze w tabletkach do ekspresów do kawy! Dzięki nim każdy ekspres może znów wykonywać pyszną i świeżą kawę, którą docenią wszyscy degustatorzy. Problem z kamieniem zawartym w wodzie jest niestety coraz powszechniejszy. Obecnie woda, która dostarczana jest sieciami wodociągowymi jest wodą twardą czyli posiada sporą ilość węglanów. Znaczna większość nich to węglany wapnia i magnezu, które w kontakcie z podwyższoną temperaturą wytrącają się w postaci soli – osadów. Są one koloru białego i bardzo często osiadają na powierzchni elementów grzejących ekspresów.

Odkamieniacze w tabletkach są specjalistycznym dodatkiem, które jest w stanie naprawić takie problemy rozpuszczając osadzające się substancje z powierzchni grzałek. Wystarczy wrzucić jedną – dwie tabletki aby problem zniknął na dłuższy czas. W perspektywie czasu takie działanie wystarczy nawet na kilka miesięcy aby utrzymywać regularną czystość ekspresu. Wszystko zależy od częstotliwości korzystania z tego urządzenia. Mówi się, że tabletki usuwają osad pozwalając na zrobienie aż 250 filiżanek kawy!

Podsumowanie

 

Jak widać wykonywanie kawy z udziałem ekspresu do kawy może być proste, smaczne i przyjemne. Wystarczy tylko dbać o kondycję ekspresu do kawy poprzez używanie odkamieniaczy w tabletkach bądź filtrów do wody. Wszystko z szacunku do kawy, która uwielbiana jest przez szerokie grono domowników, znajomych czy własnej rodziny.