Ubezpieczenie samochodu – najważniejsze informacje, jakie trzeba znać

Oto zestaw najważniejszych informacji, jakie trzeba przyswoić, jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, że ma dobre ubezpieczenie samochodu. W szczególności, jeżeli mowa jest o OC, które jako jedyne, zalicza się do grona polis obowiązkowych.

O czym trzeba pamiętać?

OC jako obowiązkowe ubezpieczenie samochodu zawsze pokrywa szkody osób trzecich, jakie wyrządził właściciel takiej polisy. Szkody pokrywane są względem danych osób oraz ich mienia. O wypłatę odszkodowania mogą starać się nawet te osoby, które były pasażerami sprawcy wypadku. On sam jednak nie pozyska z takiej polisy nic. Chociaż, z drugiej strony, sprawca powinien się cieszyć, że nie musi za wszystko płacić z własnej kieszeni, ponieważ niekiedy te kwoty są naprawdę astronomiczne. Wypłatę odszkodowania za własne straty można zapewnić sobie jedynie z polisy AC i NNW. 

Kto musi mieć OC – ubezpieczenie samochodu? 

Właściwie można by powiedzieć, że każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Warto jednak rozwinąć tą myśl, żeby żadna osoba nie myślała, iż fakt wykupienia polisy OC jej nie obowiązuje. Otóż jest to taki rodzaj ubezpieczenia, który musi zostać wykupiony przez samochody osobowe, motocykle, motory, przyczepy kempingowe i transportowe, pojazdy wolnobieżne z własnym silnikiem – rozwijające prędkość do 25km/h (np.quad), ciągniki rolnicze. O OC należy pamiętać, ponieważ za jego brak może grozić sroga kara. Gdy brak polisy wyjdzie podczas kontroli policyjnej na drodze, ta może doprowadzić nawet do odholowania samochodu na specjalny parking. 

 

https://puneonlinemall.com/pogoda-w-turcji-w-sezonie/ https://m34.pl/czym-charakteryzuja-sie-nowoczesne-okna-energooszczedne/ https://favcolor.net/co-nalezy-wiedziec-o-slowach-kluczowych/