System telematyczny – czym jest?

System telematyczny to bardzo dobrze skonstruowana aplikacja umożliwiająca poprawę jakości prowadzenia firmy przewozowej na różnych frontach. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić więcej pieniędzy, ochronić się przed karami czy też wprowadzić większy stopień bezpieczeństwa dla swojej floty. Wystarczy tylko wybrać dobrą telematykę taką jak Dbkfleetmanagement.

Efektywność telematyki dla firmy transportowej

 

Wiele osób zastanawia się jaka dokładnie jest efektywność telematyki dla firmy transportowej. Aby jak najlepiej to zrozumieć warto jest wypunktować jej zalety:

-Regularne raporty spalania paliwa; paliwo jest dla przedsiębiorców niezwykle ważne. Przy posiadaniu wielu ciężarówek, które spalają duże ilości tego płynu wydatki są ogromne. Dlatego zaoszczędzenie pieniędzy na tej płaszczyźnie jest bardzo ważne. Efektywny system telematyczny od razu wskaże pracowników, którzy nie trzymają się z góry ustalonych zasad. Wtedy przedsiębiorca będzie mógł zareagować zwracając mu uwagę.

-Bezpieczeństwo dla kierowców; są oni stale podłączeni z obsługą klienta telematyki, która na bieżąco może sprawdzać stan techniczny urządzenia. Dzięki temu nawet podczas stłuczek czy usterek kierowca nie zostanie sam na drodze – w podjęciu odpowiedniej decyzji pomoże wykwalifikowany konsultant.

-Prostsze odczytywanie danych z tachografu; telematyka umożliwia automatyczne odczytywanie danych z tachografu i zapisywanie ich w chmurze. Dzięki takiemu postępowaniu przedsiębiorca ma porządek w papierach, a kierowca może swobodnie wrócić do domu prosto z pracy – bez konieczności specjalnego jechania do firmy i składania tam odpowiednich dokumentów.

Podsumowanie

 

Jak widać systemy telematyczne są niezwykle efektywne na różnych płaszczyznach. Przynoszą one korzyść zarówno przedsiębiorcom jak i pracownikom, który również bardzo starają się każdego dnia. Praca kierowcy pojazdu ciężarowego wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje. Warto nieco ulżyć presji kierowcy instalując system telematyczny do własnej floty.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/56-szafki-lazienkowe-wiszace dobry adwokat katowice https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/