OC dla młodego kierowcy – co warto o nim wiedzieć?

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek każdego posiadacza samochodu – polisa chroni innych użytkowników drogi i pozwala na pokrycie szkód finansowych wyrządzonych przez właściciela polisy. Jak wygląda OC dla młodego kierowcy? Dlaczego jest ono zazwyczaj znacznie droższe? Czy istnieje możliwość obniżenia składki OC dla młodego kierowcy?

Dlaczego OC dla młodego kierowcy jest drogie?

Kierowcy są traktowani przez towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób, a cena ubezpieczenia OC nie jest stała i zmienia się z roku na rok. Na jej wysokość wpływa wiek i doświadczenie kierowcy, ale również wiek i pojemność samochodu, miejsce rejestracji pojazdu, posiadane zniżki. Młodzi i niedoświadczeni kierowcy stanowią spore zagrożenie dla zakładów ubezpieczeń. Statystycznie to właśnie oni powodują największy odsetek kolizji i stłuczek, co wynika nie tylko z braku doświadczenia i obycia na drodze, ale też chęci popisania się i brawury. Dodatkowo młodzi posiadacze prawa jazdy najczęściej szukają mocnych samochodów, które pozwolą na rozwijanie wysokich prędkości. Efektem takich zachowań jest wysoka składka OC dla młodego kierowcy. Czasami może ona nawet przewyższyć cenę kupna używanego samochodu! W ten sposób ubezpieczyciele zabezpieczają swoje interesy przed nadmiernymi szkodami, które mogą wyrządzić młodzi kierowcy.  Wysoka cena OC dla młodego kierowcy wynika również z braku posiadanych zniżek, które młody człowiek dopiero będzie wypracowywał.

Czy OC dla młodego kierowcy może być niższe?

Warto dać sobie nieco czasu na poszukiwanie OC dla młodego kierowcy. Oferty różnych ubezpieczycieli będą różnić się od siebie, w ten sposób uda się znaleźć najtańszą ofertę. Warto również wspomnieć o możliwości zarejestrowania samochodu na kierowcę z większym doświadczeniem (np. ojca czy matkę) i dopisanie młodego kierowcy jako współwłaściciela. W ten sposób składka OC będzie znacznie niższa, a dodatkowo młody adept będzie miał możliwość zbierania własnych zniżek.

https://lancejamesstudios.com/najlepsze-buty-jezdzieckie-dla-mezczyzn/ https://merikotka.com/wygodny-stroj-jezdziecki-co-wybrac/ http://capitalareafriendsoftransit.org/sklep-jezdziecki-skompletuj-swoj-zestaw/