Gdzie można wykorzystać dźwigary betonowe sprężone?

Dźwigary betonowe sprężone (strunobetonowe i kablobetonowe) stosowane są w branży budowlanej od lat 50-tych ubiegłego wieku, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o prefabrykowanych elementach konstrukcji, które można spotkać przy wielu obiektach budowlanych.

Jakie zastosowanie?

W dzisiejszych czasach żelbetowe dźwigary sprężone łączy się głównie z płytami dachowymi. Olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z tego, że to właśnie betonowe dźwigary sprężone uznawane są za jedne z najbardziej odpornych materiałów na oddziaływanie środowiska.

Dźwigary betonowe sprężone wykorzystywane są nie tylko w budownictwie przemysłowym, ale również w budownictwie mieszkaniowym. Te solidne materiały od wielu lat wykorzystywane są także do stawiania pokaźnych budynków użyteczności publicznej. Prefabrykaty stosuje się przede wszystkim jako przykrycie stropowe lub dachowe.

Charakterystyka sprężonych żelbetowych dźwigarów

Tradycyjne betonowe dźwigary sprężone umożliwiają nie tylko przenoszenie obciążeń od pokrycia dachu. Na betonowych dźwigarach stosuje się głównie przykrycia z popularnych płyt żebrowych. Coraz większą popularność zdobywają również prefabrykowane ruszty stropodachowe, które wyróżniają się zbrojonymi płytami pianobetonowymi.

W halach wielonawowych najczęściej stosuje się dźwigary strunobetonowe o rozstawie nie przekraczającym 6 metrów. Jeżeli chodzi o hale jednonawowe, to w tym konkretnym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się dźwigary strunobetonowe o rozstawach powyżej 6 metrów. W halach ze świetlikami dominują głównie dźwigary kablobetonowe.

Szeroki wybór konstrukcji

Na rynku można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych firm, które specjalizują się w produkcji dźwigarów betonowych sprężonych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że maksymalna rozpiętość dźwigarów może wynosić nawet 36 metrów. Dźwigary betonowe można zamontować nie tylko w słupach gniazdach, ale również na płaskich głowicach albo na wspornikach. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać prostokątny albo dwuteowy blok podporowy.

Zamawiając dźwigary betonowe sprężone „na wymiar” pamiętać należy o tym, aby wybrać odpowiednie akcesoria montażowe. Przy bardzo nietypowych zamówieniach trzeba również zadbać o odpowiedni transport. Aby usprawnić prace budowlane i co najważniejsze znacząco skrócić czas ich trwania, warto zatrudnić również doświadczoną ekipę. Na szczęście z roku na rok pojawia się coraz więcej profesjonalnych ekip, które specjalizują się w prefabrykatach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

https://schuylerlake.com/wykorzystanie-aplikacji-mobilnych/ https://bridge-o-rama.com/miedzynarodowa-norma-dla-produktow-medycznych/ https://marysoutherlanc.com/python-popularny-jezyk-programowania/