Nowoczesny strój do jazdy konnej

Jazda konna zdobywa coraz więcej miłośników – osoby aktywnie uczestniczące w zajęciach z jazdy konnej podkreślają, że jest to sport ogólnorozwojowy, który pozwala nie tylko na zachowanie dobrej formy, ale też pozwalający na ciekawe spędzanie czasu.

Jazda konna – sport dla każdego

Nie ma wątpliwości, że jazda konna to jeden z ciekawszych sportów dostępnych dla każdego: sama możliwość jazdy na koniu to świetna okazja do poznania zwierzęcia, jego zwyczajów, zaprzyjaźnienia się z nim. Specjaliści od hippiki mówią o licznych zaletach jazdy konnej – jest to sport poprawiający naszą równowagę, wpływający na sylwetkę, wzmacniający nasze mięśnie. Pozytywnym aspektem jest również fakt, że jazda konna odbywa się w przeważającej większości czasu na zewnątrz. Przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na nasz umysł, pozwala na dotlenienie organizmu.

Odpowiednie ubranie do jazdy konnej – jakie spodnie wybrać?

Rozpoczynając przygodę z jazdą konną nie musimy od razu kupować profesjonalnych spodni czy butów. Na początku wystarcza wygodne, elastyczne spodnie i buty zakrywające kostkę. Jeśli jednak zdecydujemy się na regularne lekcje warto pomyśleć o profesjonalnym ubiorze. Jednym z elementów stroju jeźdźca są spodnie do jazdy konnej czyli klasyczne bryczesy. Dzisiaj producenci zaproponują nam nowoczesne bryczesy dla pań, panów, dzieci. Szeroka gama kolorów to nie wszystko, co znajdziemy w sklepach – dzisiaj bryczesy dopasowane są do potrzeb jeźdźca. Dużym zainteresowaniem cieszą się spodnie do jazdy konnej z dodatkowym paskiem silikonowym. Silikon pozwala na lepsze trzymanie się w siodle. Bryczesy mają zapewniać komfort, wygodę podczas kłusu czy galopu. Tkaniny wykorzystane do produkcji bryczesów są oddychające i pozwalają na stałe wentylowanie skóry.