Faktoring na załączonym obrazku

Przedstawiciele sektora MŚP coraz częściej pytają o ofertę firm faktoringowych. Elastyczne możliwości tego nowoczesnego narzędzia finansowego dostrzegają także najwięksi gracze rynkowi. Dla osób pragnących lepiej zrozumieć, na czym polega faktoring przedstawiamy dwa przykłady, w których warto skorzystać z tej usługi.

Sytuacja pierwsza – utrzymanie płynności finansowej

Firma transportowa A-Trans ma kłopot z nieterminowymi zapłatami za swoje usługi. Jej Klienci często zwlekają z uregulowaniem faktury do ostatniej chwili, a wielu z nich zalega z płatnościami sprzed kilku miesięcy, przez co firma stoi w obliczu utraty płynności finansowej. Odpowiedzią na to wyzwanie jest podpisanie umowy z firmą faktoringową. W jej ramach faktor w ciągu doby wypłaca Klientowi zaliczkę w wysokości 80 – 90% niezapłaconej faktury.

W ten sposób A-Trans zyskuje środki, które może przeznaczyć na regulowanie bieżących zobowiązań i realizację kolejnych zleceń. Usługa faktoringu to nie tylko sposób na szybkie pozyskanie środków. Współpraca z firmą faktoringową zwiększa również bezpieczeństwo transakcyjne. Przedsiębiorstwo faktoringowe bada bowiem potencjalnych płatników pod kątem ich możliwości opłacenia faktury, dzięki czemu firma A-Trans będzie mogła w przyszłości skupić się na współpracy z wypłacalnymi Klientami. Dodatkowo, rynkowa praktyka pokazuje, że podpisanie umowy z przedsiębiorstwem faktoringowym motywuje płatników do terminowego opłacania faktur.

Sytuacja druga – brak zdolności kredytowej

Płynność finansowa może być także podtrzymywana za pomocą kredytu obrotowego. Ten instrument nie jest jednak dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Banki nie patrzą przychylnym okiem na przedsiębiorstwa z krótkim rynkowym stażem, operujące w ryzykownych branżach czy też podmioty niemogące się pochwalić bogatą historią kredytową lub nie posiadające zabezpieczenia rzeczowego.

Zdarza się, że nawet bardziej doświadczone w tej materii podmioty mają kłopot z uzyskaniem pozytywnej oceny ich zdolności kredytowej. Z faktoringu mogą skorzystać również firmy, którym nie udało się przekonać kredytodawcy. Usługa faktoringu nie wymaga zabezpieczenia majątkowego. Dla faktora pierwszorzędne znaczenie ma wiarygodność finansowa płatnika. Jej wysoka ocena umożliwia skorzystanie z faktoringu nawet niewielkim firmom i świeżo upieczonym freelancerom. Warto wspomnieć, że faktoring jest mniej wymagający i mniej czasochłonny jeśli chodzi o formalności i niż kredyt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/faktoring/ – Zapraszamy!

https://speedladies.pl/news/item/1064-co-obejmuje-ubezpieczenie-motocykla https://musicfm.org/spodnie-do-jazdy-konnej-jaki-model-wybrac/ https://my-place.pl/kask-jezdziecki-co-warto-wiedziec/