Funkcjonalny pokój dzienny, czyli meblościanki do salonu

Nie jest łatwo zaplanować wystrój wnętrz. Meblościanki do salonu można bez problemu otrzymać w sklepie. Ale jak ustawić wszystkie meble w domu? To nie łatwe zadanie, ale z odpowiednim podejściem wszystkiego można dokonać.

Meblościanki do salonu – strefy użytkowe

Zanim kupimy piękne meblościanki do salonu, zaplanujmy strefy użytkowe. W dużej przestrzeni będzie to łatwiejsze do wykonania. Aczkolwiek do małego salonu nie będziemy musieli zakupić tylu mebli, więc wystrój wnętrz nie będzie stanowił problemu. Pierwsza strefa użytkowa to miejsce na wypoczynek. Druga to miejsce na sprzęt RTV. Trzecia strefa to jadalnia. Przy czym nie wszyscy planują obecność miejsca do jedzenia w takim pokoju dziennym. Ustawienie takich stref użytkowych jest bardzo pomocne, jeżeli chodzi o zakup odpowiednich mebli do salonu.

Meblościanki do salonu – ciągi komunikacyjne

Tak samo jak strefy użytkowe, tak samo ważne są strefy użytkowe. Kupując meblościanki do salonu należy pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednią ilość na przejście, np. na korytarz, do kuchni, czy też na balkon/taras. Nie można zapominać o tym, że przy wyjściu/wejściu do salonu, jak również przy wejściu na taras nie powinno ustawiać się żadnych mebli. Przy stole odstęp powinien być zachowany na ok. 50-60 cm. Jeżeli można zachować większą ilość miejsca, to nawet lepiej. Według tradycyjnych zasad – wszystkie meble w pokoju dziennym powinny być ustawione na dywanie, aczkolwiek w obecnych trendach można zauważyć odejście od takich zasad. 

 

http://warshipsband.com/efektywne-wdrozenie-projektow-it/ https://porady.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-co-wybrac-ubezpieczenie-na-zycie-czy-zdrowotne https://mainejug.org/podstawowe-wyposazenie-dla-jezdzca-i-konia/