Radiofrekwencja mikroigłowa – co warto wiedzieć?

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesne rozwiązanie z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdź, na czym polega ten zabieg odmładzający.

Radiofrekwencja mikroigłowa – co warto wiedzieć?

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, które stanowią doskonałą alternatywę dla chirurgicznego liftingu twarzy. Metoda ta stanowi połączenie dwóch bardzo skutecznych rozwiązań: mikronakłuwania oraz radiofrekwencji, dzięki czemu wspaniale pobudza syntezę kolagenu i przyczynia się do naturalnego odmłodzenia twarzy. Czym charakteryzuje się zabieg RF mikroigłowej i jakich efektów można się po nim spodziewać?

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg odmładzający, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod liftingu twarzy bez skalpela. Działa poprzez jednoczesne nakłuwanie skóry i ogrzewanie jej za pomocą fal radiowych. Celem zabiegu jest stymulacja tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – białek, które uczestniczą w procesach regeneracyjnych skóry.

Procedura odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem. Radiofrekwencja mikroigłowa wiąże się z niewielkim uczuciem dyskomfortu, co można zminimalizować przy pomocy znieczulenia kremem anestetycznym. Polega na wprowadzeniu sterylnych mikroigieł do skóry właściwej na głębokość 0,1–3,5 mm. Możliwość regulacji głębokości działania pozwala na dopasowanie zabiegu do leczonego obszaru w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Radiofrekwencja mikroigłowa a mezoterapia igłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu specjalistycznego aparatu (np. Virtue RF) wyposażonego w kilkadziesiąt mikroigieł oraz zestaw elektrod mających za zadanie emitować fale radiowe. Do przeprowadzenia mezoterapii igłowej wystarczy strzykawka z cienką igłą lub specjalny „pistolet” do mikronkałuwania.

Działanie radiofrekwencji mikroigłowej opiera się na równoczesnej iniekcji oraz emisji promieniowania elektromagnetycznego w warstwie skóry właściwej i wywołanie tzw. efektu termicznego we włóknach kolagenowych. Dodatkowo zabieg ten zwiększa zdolności skóry do absorpcji składników aktywnych znajdujących się w kosmetykach pielęgnacyjnych. Z kolei mezoterapia igłowa działa poprzez uszkodzenia mechaniczne (iniekcje) oraz bezpośrednią aplikację odpowiednich składników aktywnych.

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Celem zabiegu jest pobudzenie syntezy kolagenu w skórze. Efektem jest regeneracja i przebudowa uszkodzonej tkanki. Dzięki temu radiofrekwencja mikroigłowa ma bardzo szerokie zastosowanie w eliminowaniu różnego rodzaju problemów estetycznych. Seria zabiegów pozwala m.in. na:

  • poprawienie napięcia i jędrności skóry;
  • redukcję zmarszczek;
  • nieinwazyjny lifting twarzy;
  • zniwelowanie cieni pod oczami;
  • podniesienie opadającej powieki;
  • poprawę kontury twarzy;
  • redukcję przebarwień;
  • likwidację cellulitu;
  • redukcję blizn i rozstępów;
  • odświeżenie, rozświetlenie oraz wyraźne odmłodzenie skóry.

Zabieg można zastosować na dowolnym obszarze ciała. Dedykowany jest osobom, zmagającym się z różnymi problemami skórnymi, które nie chcą poddawać się inwazyjnym terapiom. Jego skuteczność w dużej mierze zależy od przestrzegania zalecań po zabiegu oraz od liczby wykonanych zabiegów. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz lub kosmetolog, wykonujący zabieg. Należy również pamiętać, że zainicjowane podczas zabiegu procesy regeneracyjne potrzebują czasu, dlatego pełne rezultaty radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są dopiero po kilku miesiącach po pierwszym zabiegu z serii. RF mikroigłową warto wykonywać regularnie, aby utrzymać skórę w doskonałej kondycji przez długi czas.

Więcej na temat bezoperacyjnych zabiegów odmładzających dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/