Jak się pozbyć cellulitu? Zabiegi polecane przez ekspertów

Cellulit to problem, którego źródło znajduje się głęboko pod skórą, dlatego preparaty drogeryjne o działaniu antycellulitowym, są przeważnie mało skuteczne. Mało tego, nawet ćwiczenia fizyczne i zmiany dietetyczne, mogą być niewystarczające, aby całkowicie wygładzić powierzchnię ciała. Z pomocą przychodzą masaże i profesjonalne zabiegi na cellulit, których zadaniem jest pobudzenie procesów w wewnętrznych warstwach skóry. Poznaj terapie polecane przez ekspertów.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit, nazywany potocznie „pomarańczową skórką”, to nieprawidłowo rozmieszczona podskórna tkanka tłuszczowa. Charakterystyczna, nierównomierna struktura skóry powstaje na skutek ucisku powiększających się adipocytów na tkankę łączną oraz naczynia krwionośne i limfatyczne. Przyczyną powstawania cellulitu jest najczęściej zbyt intensywny rozrost komórek tłuszczowych albo nadmierne gromadzenie się wody i toksyn w tkankach. „Pomarańczowa skórka” może tworzyć się praktycznie na całym ciele, ale najczęściej widoczna jest na udach, pośladkach i brzuchu.

Zabiegi na cellulit polecane przez ekspertów

Poniżej przedstawiamy trzy skuteczne metody redukcji cellulitu polecane przez ekspertów z Kliniki La Perla SPA w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Zabiegi te wykonuje się w seriach, a także warto łączyć je z odpowiednimi ćwiczeniami fizycznym oraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej, aby wzmocnić i utrwalić efekty.

Endermologia

Zabieg, którego działanie opiera się na masażu podciśnieniowym. Pomaga uporać się z opornym cellulitem, a przy okazji usunąć obrzęki, pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i poprawić kondycję skóry. Endermologia polega na zastosowaniu głowicy wyposażonej w system dwóch niezależnie sterowanych rolek, które w połączeniu z podciśnieniem intensywnie stymulują tkankę na różnych głębokościach. Podczas zabiegu dochodzi jednocześnie do redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry, dzięki czemu możliwe jest skuteczne wygładzenie „pomarańczowej skórki”.

Lipoliza laserowa

Z problemem cellulitu tłuszczowego dobrze radzi sobie również zabieg lipolizy laserowej. Zabieg ten polega na zastosowaniu zimnego lasera, który trafia do komórek tłuszczowych zlokalizowanych głęboko w tkance podskórnej. Pod jego wpływem trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe oraz glicerol i są przetwarzane w organizmie na energię. Dzięki zmniejszeniu objętości komórek tłuszczowych zmniejsza się również widoczność cellulitu.

Zabieg polem magnetycznym

Pole magnetyczne oddziałuje równomiernie na całą powierzchnię ciała, przenikając do wnętrza tkanek. Fale o niskiej częstotliwości powodują pękanie komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich tłuszczu, który następnie trafia do układu limfatycznego i usuwany jest z organizmu. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej, a specjalny kombinezon emitujący pole magnetyczne, delikatnie masuje ciało.

Gdzie można odbyć skuteczną terapię antycellulitową?

Z zabiegów na cellulit można skorzystać w salonach kosmetycznych, salonach masażu, a także w klinikach medycyny estetycznej. Zastosowanie każdej procedury antycellulitowej musi zostać poprzedzone konsultacją z Pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Urządzenia używane do redukcji cellulitu powinny być obsługiwane przez odpowiednio przeszkolony personel. Aby mieć pewność, że terapia będzie przebiegała profesjonalnie, najlepiej umówić się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej – listę sprawdzonych miejsc znajdziesz na stronie www.findbeauty.expert.com.