Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Idealnie gładkie nogi, pachy czy okolica bikini bez regularnego golenia maszynką, bez wizyt u kosmetyczki i plastrów? Coraz większa rzesza pań decyduje się skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, aby raz na zawsze rozprawić się z niechcianymi włosami. Co warto wiedzieć o zabiegu laserowego usuwania włosów? Sprawdź!

Pożegnaj się z nieestetycznymi włoskami!

Zabieg depilacji laserowej bazuje na zjawisku fototermolizy. Podczas kuracji wykorzystywana jest aparatura wyposażona w głowicę emitującą wiązkę laserową wnikającą w głąb skóry. Światło lasera pochłaniane jest przez naturalny barwnik znajdujący się we włosach (melaninę). Pod wpływem wysokiej temperatury cebulka jest niszczona. Im włosy mają ciemniejszą barwę, tym lepiej pochłaniają energię lasera, a więc zabieg staje się bardziej efektywny.

Przeciwwskazania

Do wykonania depilacji laserowej, podobnie jak do przeprowadzenia każdego innego zabiegu ingerującego w nasze ciało, istnieją pewne przeciwwskazania. Wśród nich wymienić możemy ciążę oraz okres karmienia piersią, zaburzenia pigmentacji (na przykład bielactwo), nowotwory, uszkodzenia naskórka (na przykład na skutek peelingów chemicznych), cukrzyca insulinozależna, przyjmowanie leków fotouczulających i antydepresyjnych, świeża opalenizna.

Lasery kosmetyczne i medyczne – tajna broń w walce o piękne ciało

Lasery kosmetyczne i medyczne umożliwiają nie tylko trwałą i skuteczną depilację. Ich zastosowanie w kosmetologii i medycynie jest znacznie szersze.  Innowacyjne lasery wykorzystywane są między innymi w kuracjach anti-aging, pomagają pozbyć się cellulitu, blizn i znamion różnego typu, redukują zmiany naczyniowe, wykorzystywane są do usuwania tatuaży, wyrównywania kolorytu skóry czy usuwania zaskórników.