Stigal – eksperci w dziedzinie cięcia plazmowego i gazowego. Sprawdź przecinarki plazmowe i oszczędź ponad milion złotych!

Cięcie plazmowe czy laserowe? Która technika jest bardziej skuteczniejsza i wydajniejsza dla firmy? Firma Stigal zajmuje się produkcją maszyn sterowanych CNC do cięcia plazmowego. Technologia plazmowa stwarza zupełnie nowe możliwości. Plazma do cięcia metalu zapewnia oszczędność, szybkość i niezawodność. Ze względu na jej liczne plusy, zaliczana jest do najpopularniejszej technologii obróbki metalu. Co zyskasz wdrażając ją do swojej firmy? Dlaczego wybór plazmy będzie lepszy, niż tradycyjnego lasera? Odpowiedzi uzyskasz poniżej.

Cięcie plazmą – poznaj zalety i wad, których nie ma!

Proces cięcia plazmowego przecinarką plazmową CNC to jedna z najbardziej znanych technik cięcia metalu. Na czym ona polega? System plazmowy do prawidłowego działania potrzebuje zasilanie elektryczne i gaz. Plazma, która nazywana jest czwartym stanem skupienia, przewodzi prąd elektryczny, a gdy prąd osiągnie odpowiednią wysoką wartość, energia emitowana jest przez plazmę w postaci światła i ciepła. Dzięki plazmie udaje się wyciąć dowolny kształt z dużą precyzją. Technikę cięcia plazmowego stosuje się najczęściej w zakładach produkcyjnych i warsztatach ślusarskich. Więcej o tym profesjonalnym sprzęcie dowiesz się klikając w link – https://stigal.pl/maszyny/jak-dziala-przecinarka-plazmowa/

Plazma czy tradycyjny laser. Co wybrać do cięcia metalu, stali i blachy?

Plazma do cięcia gwarantuje znacznie lepszą precyzję. Koszt zakupu przecinarki plazmowej CNC nowej generacji oscyluje w przedziale 260 000 – 390 000 złotych. W porównaniu do przecinarki laserowej, która kosztuje między 1 200 000 – 2 300 000 złotych jest to znacząca różnica. Na korzyść przecinarki przemawia nie tylko cena. Technologia ta, przy wykorzystaniu nowoczesnej i szybszej plazmy, umożliwia plazmowe cięcie blach z wysoką prędkością i jakością. Dlatego inwestycja z przecinarkę od Stigal najbardziej opłaci się Twojej firmie. 

https://xnova-24.pl/metoda-nadzorowania-wprowadzenia-projektow-na-rynek/ https://source-reklama.pl/jak-przygotowac-sie-do-nauki-jazdy-konnej/ https://centromor.com.pl/masci-koni-podstawowe-informacje/