Proste i pożywne dania, który przygotujemy w krótkim czasie!

Maj, czerwiec i lipiec to najlepsze miesiące na to, aby w codziennych daniach wykorzystywać świeże warzywa i owoce. Ich obecność w naszej diecie to przede wszystkim szansa na lepsze i zdrowsze posiłki – produkty te są pełne witamin i mikroelementów.

Letnie obiady – smaczne i pomysłowe!

W czasie lata warto skorzystać z szerokiej dostępności świeżych warzyw i owoców – znajdziemy je w pobliskich sklepach, jak i warzywniakach. Jakie dania przygotowywać latem? Doskonałymi propozycjami okażą się faszerowane papryki, ale także jednogarnkowe leczo, lekkie sałatki na bazie bobu. Szukając ciekawej propozycji na zupę, warto zwrócić uwagę na propozycje wegetariańskie – potrawy takie jak wegetariańska zupa z dyni i marchewki pozwoli na nowo odkryć te klasyczne warzywa i zaserwować bliskim pożywne danie, które z pewnością podbije ich podniebienia. W lecie wypróbujmy także chłodniki, w tym słynne, hiszpańskie gazpacho. To pożywne danie pozwoli na ochłodę i zaspokojenie apetytu!

Sukces gotowania tkwi w odpowiednich narzędziach!

Warto wiedzieć, że na doskonały smak przygotowywanych potraw wpływają nie tylko wysokiej jakości składniki, ale również garnki i patelnie wysokiej klasy. Chcąc wpłynąć na jakość podawanych w domu dań, warto wybrać nowoczesne garnki stalowe, które pozwolą na podejmowanie nowych, kulinarnych wyzwań. Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 nie odkształcają się, nie są podatne na działanie korozji, wysokiej temperatury. Garnki takie posiadają wielowarstwowe dno, w którym wykorzystano aluminiowy dysk. Jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie ulubionych potraw. W kompletach garnków znajdziemy również pokrywki – są one tworzone z hartowanego szkła. Niewielki odpowietrznik pozwala na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej.

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/a/366-mala-kuchnia-vintage https://my-place.pl/najwazniejsze-zasady-doboru-lamp-do-wnetrza/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/61-nowoczesne-meble-lazienkowe