Pracujesz w Holandii? Dowiedz się, jak złożyć korzystne zeznanie podatkowe i na tym nie stracić

Obowiązkiem rozliczenia podatkowego w Holandii objęci są ci, którzy pracują w tym kraju legalnie, a pracodawca opłaca za nich składki na poczet podatku dochodowego. Pracownicy dzięki temu mogą starać się o zwrot podatku z tego tytułu. Holenderski system podatkowy przewiduje jednak kary za brak dotrzymania terminu. O czym należy pamiętać, składając deklarację do Belastingdienst?

Terminy obowiązujące w Holandii

Podatnik, który dostarczy zeznanie podatkowe szybciej, otrzyma zwrot podatku na konto w krótszym czasie. Z prostego powodu – urząd skarbowy rozpatruje wnioski w odpowiedniej kolejności. Osoby zameldowane w Holandii mają obowiązek wysłania deklaracji do dnia 1 maja. Natomiast te nie posiadające meldunku – do 1 lipca.

Jeśli z jakiś powodów zeznanie podatkowe nie zostanie dostarczone do Belastingdienst, podatnik zostanie upomniany listownie i od tego momentu ma maksymalnie 10 dni na złożenie deklaracji. W innym przypadku czeka go wysoka kara finansowa.

Rezydencja podatkowa korzystniejsza finansowo

Z początkiem roku 2021 weszły w życie przepisy, które zmieniają funkcjonowanie ulgi abolicyjnej, mającej wpływ na wyliczenia podstawy podatkowej przez polski urząd skarbowy. Rezydencje podatkowe wielu Polaków ulegają zmianie, właśnie z powodów finansowych. Rezydencja oznacza miejsce obowiązku podatkowego, który dotyczy podatnika niezależnie z jakiego kraju pochodzi.

Zmiana rezydencji z polskiej na holenderską jest sposobem na uniknięcie niekorzystnych przepisów. Status rezydenta przyznawany jest osobom, które całość dochodów uzyskują w Holandii i to tutaj rozliczają się z podatku, a także tym, którzy mają meldunek w tym kraju. W innym przypadku osoby te muszą starać się o certyfikat rezydencji podatkowej.

Zwrot podatku nawet w 3 miesiące 

Zwrot podatku Holandia, ile dostaliście zwrotu z Holandii, rozliczenie podatku z Holandii – to zapytania pojawiające się w polskiej wyszukiwarce. Wiele osób chce się dowiedzieć, na jakie kwoty mogą liczyć i w jakim czasie pieniądze trafią na ich konto. Procedura wypełniania formalności nie jest skomplikowana, jednak w przypadku pomyłki, urząd skarbowy nakaże nam ponownie wypełnić zeznanie podatkowe, co wydłuży czas oczekiwania na pieniądze. Dlatego wniosek należy wypełnić powoli, zwracając uwagę na szczegóły. 

Kwota zwrotu podatku może być wyższa z powodu dostępnych ulg podatkowych. W niektórych przypadkach to nawet kilka tysięcy złotych do domowego budżetu. 

 

zobacz wiecje -renoma.pl turtlemusic.com