Funkcjonalny parasol ogrodowy

Decydując się na wypoczynek w ogrodzie pamiętajmy nie tylko o wygodnych meblach ogrodowych, ale i o tym, aby wybrać parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole zaskoczą nas pozytywnie nie tylko swoim designem, ale również wysoką funkcjonalnością. Jakie modele warto wziąć pod uwagę? Czy materiały z których są wykonane są istotnym zagadnieniem?

Parasol ogrodowy w miejscu wypoczynkowym

Idealne miejsce wypoczynkowe w ogrodzie to połączenie funkcjonalności i wygody. Zapewnią nam je przede wszystkim meble ogrodowe, które znajdziemy  w dedykowanych sklepach. Nowoczesne meble tworzone są dzisiaj z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jednymi z najchętniej wybieranych są meble technorattanowe, których struktura do złudzenia imituje naturalny rotang. Uzupełnieniem takiej przestrzeni powinien być parasol ogrodowy, dzięki któremu będziemy mogli odpoczywać w cieniu nawet w najbardziej upalne dni.

Współcześnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych jeszcze kilkanaście lat temu przez sprzedających – przekonują specjaliści ze sklepu gardenspace.pl. Dzisiaj są nie tylko tworzone z materiałów odporniejszych na uszkodzenia, ale również z myślą o samym użytkowniku. Parasol ogrodowy posiada wiele punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest jego regulowanie i płynna zmiana kąta padania cienia. Taki parasol ogrodowy zapewni nam cień zarówno w ogrodzie, jak i na tarasach czy balkonach – szeroki wybór modeli pozwoli wybrać produkt dopasowany do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na to, że w zależności od modelu bok może mieć długość nawet 4 metrów!

Parasol ogrodowy – trwałe materiały

Decydując się na parasol ogrodowy koniecznie zwracajmy uwagę na tworzywa i materiały. Stelaż powinien być wykonany z aluminium malowanego proszkowo. W przypadku czaszy najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem.

Cyryl Wojciechowski

Read Previous

Jazda konna – sport dla każdego!

Read Next

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Meble na taras nowoczesne drewniane zadaszenie tarasu donnawhitefornchouse.com